0553 315 45 08
trendefr
trendefr
Sosyal Medya Hesaplarımız

Web Tasarım Paketleri

Anasayfa » Web Tasarım Paketleri

Web tasarım paketleri, kurulacak olan web sitesinde bulunması gereken özelliklerin ve niteliklerin tercih edileceği seçeneklerdir. Nihayetinde internet sitelerini birbirinden ayıran çok fazla özellik vardır. İhtiyaç ve beklentiler dikkate alınarak, web tasarım paketleri içerisinden uygun seçenek seçilir ve seçilen pakete uygun web sitesi hazırlanır.

Web Tasarım Ajansı

Web Tasarım Paketleri

Web Tasarım Paketleri

Web tasarım ajansı; kurumların ve gerçek kişilerin web sitelerini profesyonel olarak hazırlayan, yayınlayan ve gerektiğinde güncellemeler yapan profesyonellerdir. Kurumların veya gerçek kişilerin istek ve ihtiyaçlarını dikkate alan profesyonel web tasarım ajansı, sahip olduğu bilgi birikimini ve deneyimi kullanarak, kişiye özel çözümler üretir. Günümüzde internet sitesi kurmak kolay hale gelmiştir. Hazır şablonlar üzerinden site kurmak mümkündür. Ancak bunların tamamı, amatör seviyededir. Profesyonel bir web sitesine ihtiyaç duyulduğunda, profesyonellerden hizmet alınması gerekir.

Kurulacak olan sitede hangi görsellerin kullanılacağı, görsellerin konumu, çözünürlüğü, boyutu, alt etiketleri ve diğer hususlar, sitenin başarısı açısından çok önemlidir. Kurulacak sitenin beklentilere cevap verebilmesi, yüksek kullanıcı deneyimi sağlaması ve Google gibi arama motorlarının gözünde görünür olması gerekir. Bütün bunlar ise web tasarım ajansı tarafından verilen profesyonel hizmetlerle mümkün olacaktır.

Web ajansları, sadece web sitesi kurulumu noktasında hizmet vermezler. Kurulum sonrasında siteye yapılacak SEO işlemleri noktasında da hizmet verirler. İç SEO ve DIŞ  SEO ile ilgili tüm işlemler yapılır ve kurulan site, arama motorları açısından optimize edilir. Böylece arama motorları üzerinde yapılacak aramalarda, ilgili sitenin daha üst sıralarda yer alması sağlanır. Bu ise daha fazla ziyaretçi veya daha fazla potansiyel müşteri anlamına gelir. Web ajansı tarafından verilen bazı hizmetler şu şekildedir:

 

 • Web tasarım
 • SEO danışmanlığı / hizmetleri
 • Sosyal medya yönetimi
 • E-ticaret sitesi tasarımı
 • Kurumsal web tasarım
 • Reklam yönetimleri ve reklam optimizasyonu

[contact-form-7 id=”fb0af99″ title=”Web Tasarım”]

Kurumsal Web Tasarım

Kurumsal web tasarım; bir şirkete veya markaya ait olan web sitesinin hazırlanması sürecinin tamamıdır. Bu hizmet, standart bir internet sitesi hazırlamaktan farklıdır ve çok daha kapsamlıdır. Söz konusu hizmetin içerisinde şunlar bulunur:

 • Sitenin sıfırdan tasarlanması
 • Web sitesinin altyapısı
 • SEO çalışmaları ve stratejileri
 • Açılış sayfa tasarımları
 • Kullanıcı deneyimini artıracak çalışmalar
 • Yasal mevzuatlardaki gereklilikler
 • Kurumsal kimliğe uygun tasarım ve içerikler

Kurumsal web siteleri, potansiyel müşterilerine ulaşma ve marka kimliğini yansıtma hedeflerine sahiptir. Bunlar ise ancak profesyonel web yazılım ajansı hizmetleri ile mümkündür. Rekabetin üst seviyede olduğu günümüzde, kurumsal internet sitesi hazırlarken dikkat edilecek çok küçük ayrıntılar dahi önemlidir.

İstenilen ürüne veya sayfaya hızlı bir şekilde ulaşabilmesi için sade, ama işlevsel bir tasarımın tercih edilmesi gerekir. Sayfalar arasındaki dolaşımın kolaylaştırılmasına yönelik çalışmalar yapılmalıdır. Web sitesi navigasyonu, bahsedilen hususlar dikkate alınarak hazırlanmalıdır.

Kurumsal web sitelerinde kullanılacak renklerin, kurumsal kimlikle uyumlu olması, kullanıcılarda pozitif bir etki oluşturması ve gözü yormaması gerekir. Kısacası bu süreçteki her ayrıntıya özel bir önem verilmeli, şirket kimliği ve hedefleri dikkate alınarak tasarım süreci tamamlanmalıdır.

Şirketler arasındaki rekabetin internet ortamında da sürdüğü dikkate alındığında, bu noktada yapılan SEO çalışmalarının ne kadar önemli olduğu daha net anlaşılacaktır. Kurumsal internet sitesi kurulumunda, gerek içeriklerin gerek görsellerin gerekse de sitenin yapısının SEO uyumlu olması gerekir. Ayrıca daha sonraki süreçte kurulan sitenin SEO açısından desteklenmesi önemlidir. Web ajansı tarafından verilecek veya oluşturulacak SEO hizmetleri / stratejileri, kurumsal internet sitesinin aramalarda üst sıralarda çıkmasını sağlar. Böylece site, daha fazla kişiye ve dolayısıyla daha fazla müşteriye ulaşır.

Web Tasarım Fiyatları

Web Tasarım Fiyatları

Web Tasarım Fiyatları

Web tasarım fiyatları, tercih edilecek paketlere ve yapılacak işlemlere göre farklılık gösterir. Burada temel unsur, tercih edilecek olan pakettir. Dolayısıyla burada net bir rakamdan bahsetmek çok zordur. Fiyatları etkileyen birçok faktör vardır. Bunlardan öne çıkanlar şu şekildedir:

Tasarım

Bir web sitesi için en önemli olan hususlardan biri tasarımdır. Yapılacak tasarımın özgün olması ve farklı bir sitenin kopyası şeklinde olmaması gerekir. Tasarım, başarıyı etkileyen unsurların başında gelir.  Yapılacak tasarımın hedef ve beklentilerle birlikte ziyaretçilerin özelliklerini de dikkate alınarak gerçekleştirilmesi gerekir.

Tasarım, kendi içerisinde UX ve UI olarak ikiye ayrılır. UI tasarım, somut ve görsel iken, UX tasarım ise kullanıcı deneyimi odaklıdır. Tasarım sürecinde UX ve UI hususlarının birlikte değerlendirilerek, sürecin bu şekilde planlanması gerekir.

Tasarıma verilecek zaman, harcanan emek arttıkça ortaya çıkacak olan sonuç daha da güzel olacaktır. Dolayısıyla web tasarım fiyatları üzerindeki en önemli hususlardan biri, sitenin genel tasarımıdır.

Sayfa Sayısı

Web sitelerindeki sayfa sayısı farklılık gösterir. İhtiyaca göre istenilen sayıda sayfaya sahip internet siteleri oluşturulabilir. Kurulacak olan sitedeki sayfa sayısı ne kadar fazla olursa, yapılacak iş de o kadar fazla olacaktır. Dolayısıyla sayfa sayısı, maliyetleri ve fiyatları arttıran bir unsurdur.

SEO Stratejileri

SEO, web siteleri açısından büyük bir öneme sahiptir ve kesinlikle profesyonel bir şekilde yapılmalıdır. Kurulan siteye ziyaretçi gelmediğinde, yapılan tasarımlar ve harcanan emeklerin tamamı boşa gidecektir. Ziyaretçi gelmesinin temelinde ise sitenin arama motorlarına göre optimize edilmesi, yani SEO çalışmaları vardır.

SEO çalışmaları, web tasarım fiyatları üzerindeki en önemli hususlardan biridir. Bu çalışmaların ne kadar profesyonel yapıldığı ve kapsamı, fiyatlar üzerinde direkt olarak etkilidir.

Web tasarım fiyatları üzerinde etkili olan diğer hususlar; hosting, domain, kurumsal mail, logo tasarımı, veri tabanı uygulaması ve güncellemeler şeklindedir.

Web Tasarım Paketleri

Web tasarım paketleri, kurulacak olan web sitelerinin hangi özelliklere sahip olacağını ve tasarımına dair detayları içeren hizmet seçenekleridir. İhtiyaç ve isteklere bağlı olarak gerçek kişilerin ve kurumsal firmaların web sitesi istekleri farklı olabilmektedir. Farklı isteklere cevap vermek ve seçenek sunmak için web tasarım paketleri hazırlanmıştır. Kurumlar veya gerçek kişiler, bu paketleri inceleyerek, ihtiyaç ve beklentilerine uygun olanı seçebilirler.

Web ajansı tarafından hazırlanan ve müşterilerine sunulan paketlerde, siteye yapılacak tüm işlemler yer alır. Paketlerde bulunan hizmet seçenekleri şu şekildedir:

 • Domain süresi
 • Hosting süresi
 • Hosting özellikleri
 • Anasayfa tasarımı
 • Alt sayfa tasarımları
 • Mobil uyumlu tasarım
 • UX ve UI tasarım
 • SEO uyumlu
 • Mail kurulumu
 • SSL güvenlik sertifikası
 • Sosyal medya hesaplarının entegrasyonu
 • Arama motorlarına kayıt
 • Haritalara kayıt
 • Analytics ve diğer Google araçlarına kayıt
 • Ürün yükleme
 • İçerik girme

Burada yer alan seçenekler, paketler içerisindeki temel hizmetlerdir. Paketlerde bulunan hizmet sayısı, sitenin daha profesyonel olması ve ihtiyaçları daha etkili bir şekilde karşılamasını sağlar. Ayrıca bahsedilen özelliklerin bazıları, değişken seviyelerde verilebilir. Örneğin; hosting süresi ve hosting özellikleri, beklenen trafik ve yüklenecek olan dosyaların büyüklüğüne bağlı olarak seçilir.

Web tasarım paketleri, insanların ve kurumların ihtiyaçlarına yönelik, hayallerindeki gibi bir siteye sahip olmalarına imkan verir. İlgili paketler sayesinde bütün süreç şeffaf bir şekilde yönetilir ve daha en baştan hangi işlemlerin yapılacağı belirlenmiş olur.

Alacağınız web tasarım hizmetlerinin beklentilerinizi karşılaması ve ihtiyaçlarınıza yönelik çözüm üretmesi için profesyonel hizmetlerden yararlanmanız gerektiğini unutmayınız. Sizlere sunmuş olduğumuz profesyonel web tasarım hizmetlerini inceleyebilir ve hemen sipariş oluşturabilirsiniz.