fbpx
0553 315 45 08
trendefr
trendefr
Sosyal Medya Hesaplarımız

Google Adwords(Ads) Danışmanlık Hizmeti Nedir?

27 Ekim 2022
505 kez görüntülendi

Google Adwords Danışmanlık

 

Google Adwords danışmanlık hizmeti web siteleri için Google reklamlarını yürüten hizmet türü olarak bilinse de aslında bundan çok daha fazlasıdır. İşte Google Ads danışmanlık hizmeti ile ilgili merak edilen detaylar!

Günümüzde milyarlarca kullanıcı internet ortamında arama motorları üzerinden farklı anahtar kelimelerle arama yapmaktadır. Son yıllarda çeşitli arama motorları üretilse de Google hala en çok tercih edilen konumundadır. Google Adwors’ü popüler yapan ise kendi seçtiğiniz reklamları, belirlediğiniz bütçe ile hedef kitlenize ulaştırmasıdır. Bu reklamlar; metin reklamları, duyarlı reklamlar, görsel reklamlar ve YouTube gibi reklam modellerini içerir.

 

Google Adwords Danışmanlık Hizmeti Nasıl Yapılır?

 

Google Ads, Google arama motorunda anahtar kelime bazlı ya da Google çözüm ortağı web sitelerinde görüntülü reklam yayınlamanızı sağlar. Bu platform sayesinde işletmelerinize ait anahtar kelimelerle arama sonuçlarında sponsorlu gösterim veya listeleme elde edebilirsiniz.

Google Ads Uzmanı Ne İş Yapar? Google Ads Danışmanlık Hizmetleri Nelerdir?

Google Ads size ait reklamların tıklanma sayısına göre ücret kazandırır. Tıklanma ücretleri ise ilgili anahtar kelimelerin rekabet durumuna bağlıdır. Rekabeti yüksek olan alanlarda arama ağı reklam verimi sağlamak için çok iyi bir Google Ads optimizasyonuna ihtiyacınız olur.

 

Reklam alaka düzeyi, reklam kalite puanı ve site hızı ile arama ağı sıralaması belirlenir. Tüm bu özellikleri karşılamanız için profesyonel bir Google Adwords danışmalık hizmeti almanız önemlidir.

 

1- Anahtar Kelimeleri Belirleme

Google Adwords danışmanlık hizmeti aldığınızda danışmanınız öncelikle firmanıza ait anahtar kelimeleri analiz eder. Tıklanma olasılığı, rekabet durumu gibi verileri raporlar ve her kelime için tıklanma başı teklif belirler.

 

2-Günlük Yeterli Bütçe Belirleme

Reklamların etkili bir şekilde sunulması için günlük ne kadar bütçeye ihtiyaç duyulduğu belirlenir. Google Ads danışmanlarının temel amacı en düşük bütçe ile en fazla ziyareti almanız için gerekli optimizasyonları sağlamaktır. Bu hizmeti aldığınızda reklamlarınız sürekli takip edilir ve gerekli iyileştirmeler düzenli olarak yapılır.

 

3-Reklamın Gösterileceği Yerlerin Seçimi

Reklamların hangi lokasyonlarda gösterildiği yeterli geri dönüşün sağlanması için önemlidir. Dilerseniz reklamlarınızı tüm Türkiye’de ya da sadece istediğiniz yerel bölgelerde sunabilirsiniz. Burada Google Adwords danışmanlık hizmeti ile size en yüksek geri dönüşün sağlanması amaçlanır. Dolyısıyla potansiyel kitlenizin bulunduğu lokasyonları tercih etmek daha doğru olur.

 

4-Reklamların Uygun Şekilde Hazırlanması

Seçtiğiniz reklamlar sadece bir türde olmak zorunda değildir. Birden fazla reklam ile başlanan çalışmalarla en etkili reklamın bulunması sağlanır. Metin reklamlarınız en iyi şekilde optimize edilir ve yüksek kalitede ayarlanarak bu sürecin verimli geçmesi sağlanır.

 

6- Google Ads Reklam Hizmeti ile Reklam Takibi

Google Adwords danışmanlık hizmeti aldığınız firma düzenli olarak reklamlarınızı takip eder.  Anahtar kelimeler için oluşturulan teklifler zarara uğramamanız için devamlı kontrol edilir ve iyileştirilir. Bu hizmetin en önemli noktalarından biri de negatif kelime takibi yapılarak gereksiz tıklanma almanızın önüne geçmektir. Yani kullanıcılar tam olarak ne arıyorsa ona erişilmeleri sağlanır ve reklamların da tıklanma oranı artar.

 

Google Ads Danışmanı Nasıl Olunur?

ads danismanli nasil olunur

Google Ads Danışmanı Nasıl Olunur?

Google Adwords danışmanı sektörde Search Engine Marketing (SEM) ve Search Engine Advertising (SEA) uzmanı olarak da bilinir. Google Ads uzmanlığı için öncelikle mesleki deneyim şarttır. Ayrıca Google Partners ve Google Academy profillerini oluşturup Google Ads Sertifikasyon sınavlarını başarı ile geçmek gerekir. Bu şartları karşılayan kişiler Google Ads uzmanı olmanın yanı sıra Google Ads iş ortağı unvanını da alırlar.

 

Google Ads Reklam Yönetimi Nasıl Yapılır?

Google, 1998 yılından bu yana dakikada 2 milyondan fazla arama yapılan bir arama motoru olarak hala zirvede yer alıyor. Google her geçen gün gelişiyor ve yeni hizmetler sunmaya devam ediyor. Platform, 2000’li yıllarda kullanıma sunduğu Google Adwords çalışmaları ile de çevrimiçi alışverişe yeni bir boyut kazandırdı.

 

Google Ads reklam, küçük ve orta işletmeler de dahil olmak üzere geniş bir alanda hizmet veriyor. Google reklam verme özelliğinin yalnızca tıklanmalar için ödeme yapması da firmaların ürün tanıtımında bu platforma yönelmesi sağlamaktadır.

 

Google reklam yönetimi kullanıcılara pek çok ayrıcalık sunuyor. ‘‘Google reklam engelleme’’ özelliği reklamların web sayfalarında ya da uygulamalarda filtrelenerek sunulmasını, uygun değilse de tamamen kaldırılmasını sağlar. Ayrıca kullanıcılar görmek istemedikleri reklamları ‘‘Google reklam kapatma’’ özelliği sayesinde sayfalarında gizleyebilmektedir.

 

Reklam yönetimi için Google Adwords danışmanlık hizmeti alırken dikkat etmeniz gereken bazı unsurlar vardır. Bunlar:

  • Hangi hizmetleri almak istediğinize net olarak karar vermeniz,
  • Reklam verirken temel hedefinizin neler olduğu,
  • Soracağınız soruların netliği,
  • İletişim sürecini nasıl ilerleteceğiniz,
  • Google partnerlik gibi detaylardır.

 

Google Ads Danışmanlık Ücretleri Ne Kadar?

Google Adwords danışmanlık hizmeti ücretleri için sabit ve net bir rakam belirtmek mümkün değildir.  Reklam rekabeti sektörlere göre değiştiğinden ve bazı sektörlerde farklı reklam yöntemleri geliştirilmesi gerektiğinden ücretlerde farklılıklar söz konusudur. Bununla birlikte çalıştığınız Google Ads danışmanlık firmasına göre de fiyatlar değişmektedir.

 

Firmaların bir kısmı aylık reklam bütçesinin %5-20’lik kısmını talep etmektedir. Yani 500 bin TL’lik reklam bütçesinin yönetim hizmeti için 50 bin TL ödeme talep edilir.  Bazı firmalar cirodan pay talep ederken bazıları da aylık sabit ücret belirtir.

 

Reklam Danışmanlığı Fiyatları Faktörlere Göre Değişir?

Google Ads reklamlarının sektörlere, anahtar kelimelere ve rekabete göre değişmesi reklam danışmanlığını fiyatlarını doğrudan etkiler. Rekabeti yüksek olan sektörlerde tıklanma maliyetinin daha yüksek olduğunu belirtmek gerekir. Dolayısıyla en iyi yol reklamları optimize ederek minimum masrafla maksimum reklam yayınlamaktır.

 

Google Adwords Danışmanlık Hizmeti Açmak Ücretli Mi?

Google Adwords danışmanlık hizmeti verebilmeniz için gerekli uzman personele ve ekipmanlara ihtiyacınız vardır. Bu nedenle hizmet sunabilmek için öncelikle bir miktar sermayeniz olmalıdır.

 

Google Adwords Danışmanlık Hizmeti Açma Sürecinde Dikkat Edilmesi Gerekenler Neler?

Google Ads Danışmanlık hizmeti açarak bu konuda çalışma yürütmek istiyorsanız alanında uzman bir ekiple çalışmanızı öneririz. Dolayısı ile birlikte çalışacağınızı Google Ads danışmanlarının alanında uzman olduğundan emin olmanız önemlidir. Bu şekilde zamanla kendi müşteri kitlenizi oluşturur ve sektörde yer edinmeyi başarırsınız.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

[single_loop]