0553 315 45 08
trendefr
trendefr
Sosyal Medya Hesaplarımız

Nofollow Backlink

02 Kasım 2022
520 kez görüntülendi

Nofollow backlink kavramı


Backlink
olarak konularımızda dofollow backlinke yer vermiştik, şu anda nofollow backlink nedir yararı varmıdır zararları konusunda sizlere bilgilerimizi sunacağız ve bu konuda bilinçlenmeniz için elimizden gelen açıklamayı yapacağız. Öncelikle arama motorları backlink algılama yöntemi diyebiliriz nofollow ve dofollow ibarelerinde detaylı bir bir şekilde nofollow backlink kavramını inceleyelim.

Nofollow backlink nedir?

nofollow backlink

nofollow backlink

Nofollow terim anlamıyla 2 İngilizce kelimenin birleşimi olan takip yok anlamı taşır yani verilen linkin Google ve diğer arama motorlarının takip edilmemesini algılar ve takip edilmez. Dofollow backlinktede bu durum takip etmek anlamındadır backlink aldım bu backlinki takip edin anlamı katar. Nofollow backlinkler genelde hızla yükselmek isteyen yada binlerce blog yorumu olarak proğramla gönderilen backlinklerdir nofollow backlinkler önemsiz backlink olarakta Google ve diğer arama motorları gözünde görülmektedir.  Nofollow backlinkleri tavsiye etmiyoruz kaliteli dofollow backlinkler almanız sitenize değer katarak az ve öz sayıda kolay bir şekilde anahtar kelimenizde yükselmenize imkan sağlayacaktır.

Nofollow ne zaman çıktı ?

Nofollow backlink Google 2005 çalışmalarının bir eseri olarak bilinmektedir. 2005 yılından önce bir çok site backlink alırken nofollow yada dofollow etiketini kulanmıyordu bu yüzden bir çok site filtrelenme ve banlanma gibi yasaklarla karşılaşıyordu Google 2005 yılında bu 2 backlink alıgılama yöntemini çıkararak alına bilecek zararları asgriye düşürdü. Hiç bir etiket kullanmamanız dahilinde Google ve diğer arama motorları yine backlinki dofollow olarak algılayacak ama nofollow olarak belirtirseniz takipsiz backlink almış olacaksınız.

Backlink sitesi olarak umuyoruz bu makalemizde de seo açısından büyük önem taşıyan takipli ve takipsiz backlink algılama yöntemleri hakkında sizlere açıklayıcı bilgiler sunabilmişizdir.

 

İpucu:

Nofollow backlink bir internet sayfasının içinde yer alan bir bağlantıdır. Bu bağlantı, arama motorlarının arama sıralamasında kullanılmıyor ve verimini kazanmak için bir referan olarak kabul edilmiyor. Böylece, arama motorları web sitenizi ziyaret etmeden önce değerlendiremezler.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

[single_loop]