fbpx
0553 315 45 08
trendefr
trendefr
Sosyal Medya Hesaplarımız

Tanıtım Yazısı Alırken Dikkat Etmeniz gerekenler

08 Kasım 2022
366 kez görüntülendi

Tanıtım Yazısı Almak

Seo işlemlerinde vazgeçilmezi olan işlemlerden bir tanesi de farklı sitelerden sitenize link almaktır. Aslında bu işlemi birde site puanlaması olarak düşünebiliriz, her farklı siteden aldığınız link sitenize verilen +1 puan olarak görmek mümkündür. Karşıdaki sitenin değerine göre de bu alacağınız +1 -1 puan olarak size dönebilir. Alacağınız dış linkler, sitenizi yükseltebilir, yada düşürüebilir, o yüzden alacağınız linkler ufakta olsa bir organiklik eklemek sizin siteniz için bir değerdir.

Tanıtım yazısı Zararlı mı?

Aslında tanıtım yazısının zararı yoktur yalnız, tanıtım alacağınız web sitelerin, değerlerine bakmanız şiddetle önerilir. Yazı alacağınız sitenin Spam değerleri, backlink değerleri ve index değerlerine bakılıp almanız daha mantıklıdır. Tanıtım yazısı spam dolu bir siteden tanıtım aldığınızda arama motoru “penguen” algoritmasına göre zamanı geldiğinde sitenize ceza uygulayacaktır. Tabi bu ceza uygulamasından zarar görmemek için web sitenize iyi bakmanız gerekmektedir.

Footer link Almalı mıyım?

Aslında altbilgi bağlantılarının zararı yoktur ancak alacağınız sitenin değerlerine göre karar verebilirsiniz. Bir aylık bir siteden altbilgi alırsanız, bu yararlı olmayacaktır. Ya da iki aylık bir site alacaksanız, arama motorlarının gözünde iyi kategorize edilmelidir.

Geçmişte Pagerank (PR) vardı. Bu değerlere dikkat etmelisiniz. Arama motoru, PA değerlerini sitenin yaşına, yetkisine ve içerik kalitesine göre derecelendirir

1 senelik bir sitenin DA PA değeri 30 ile 40 ise index sayısı 1.000 bile değilse manipüle edilmiştir. Bundan alsanız +1 gelir ama fazlasını beklemeyin çünkü organik olarak büyümemiş bir da pa sitenize herhangi bi yarar sağlamaz.

Yanlış verilen Link değerleri

Penguen algoritması biliyorsunuz ki verilen backlinkleri ölçümlenirdir ve bunu size yansıtır. Bu algoritma sitenize verilen backlinkleri analiz ve sitenize ne kadar yararlı/zararlı olacağına karar verir. Bundan dolayı siteniz ciddi ceza alabilir. O suretle tanıtım siteniz/firmanız için tanıtım yazısı alırken dikkat etmeniz de fayda var. Arama motoru her zaman der ki organik olan her şey bana mübahtır.

Dofollow mu Alalım Nofollow mu?

Bunu aramanın birçok yolu var ama diyelim ki bir sitenin puanı +100. Sitenin altbilgiye eklediğiniz siteye %100 puanından değer katmasını istiyorsanız bunu “dofollow” olarak verebilirsiniz. Herhangi bir değer katmasını istemiyorsanız, bunu “nofollow” olarak verebilirsiniz.

Gerçi şimdi Nofollow etiketi yerine bir çok rel değeri çıktı buna göre kendinizde bir rel değeri verebilirsiniz.

Şimdi bir giriş yazarken nelere dikkat etmemiz gerektiğine odaklanalım. Giriş ile aldığınız bağlantıların organik olup olmadığını kontrol ettiğinizden emin olun. Unutmayın, bu bağlantılar sadece trafik getirmekle kalmayacak, değer katacaktır.

Tanıtım makalelerine ek olarak, makalemizde farklı çapa metni türlerini tartıştık. Temel olarak, bu makalede bulunan çeşitlilikle eşleşirseniz, organik bir tanıtım makalesi oluşturabilirsiniz.

Anahtar kelime oranınızı iyi ayarlamanız gerekmektedir. Bu oran çok fazla dofollow veya çok fazla nofollow olmamalı. Her ikisinin orta derecesi olmalı. Tabi bu derecelendirmeyi dofollow biraz geçebilir. Aşırıya kaçtığınızda direk anahtar kelimeye yüklendiğinizde Google’nin bunu anladığını ve size gizli sıralama cezası verdiğini unutmayın.

Mümkün olduğunca fazla maruz kalırken, yazınızdaki bağlantı metinlerine dikkat edin. Ne kadar organik olurlarsa, arama motorları web sitenizi o kadar iyi değerlendirir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

[single_loop]