0553 315 45 08
trendefr
trendefr
Sosyal Medya Hesaplarımız

Blue Hat Seo Nedir?

26 Kasım 2022
566 kez görüntülendi

Blue Hat Seo

 

Blue Hat Seo Nedir?, insanların web sitelerinin arama motorlarındaki sıralamasını iyileştirmek için kullandıkları bir dizi tekniği tanımlamak için kullanılan bir terimdir. Genellikle Siyah Şapka SEO’ya bir alternatif olarak görülür

 

Sitenizin arama motorlarında iyi bir sıralamaya sahip olması için bağlantılar için ödeme yapmanız gerektiğine dair yaygın bir yanlış kanı vardır. Bu eski, modası geçmiş bir uygulamadır ve yalnızca algoritmayı kandırmak için ellerinden geleni yapan siyah şapkalı SEO şirketleri tarafından kullanılır. İşe yaramaz ve aslında Google‘ın yönergelerine aykırıdır.

Size yardımcı olacağı kadar kendilerine de yardımcı olacağına inandıkları için sitenize geri bağlantı veren insanlar istersiniz ve büyük olasılıkla bundan bir şey elde ediyorlarsa geri bağlantı vermeye daha meyilli olacaklardır!

  • Web sitenizi forumlarda, bloglarda veya diğer web sitelerinde asla uygunsuz bir şekilde göstermemelisiniz.
  • Bağlantılarınız, makaleleriniz ve blog yazılarınız web sitenizle alakalı olmalıdır

İçeriğinize koyduğunuz bağlantıların makale veya yazıyla alakalı olduğundan emin olun. Bir bağlantı, makalenin veya yazının konusuyla ilgili olmalı ve ayrıca arama sorgusuyla da alakalı olmalıdır. Bir sayfada çok fazla bağlantı olmasını da istemezsiniz; bu spam gibi görünebilir ve okuyucuları rahatsız eder!

Farklı sitelerden backlink alıyorsanız ve bu backlinklerin sitenize değer katmasını istiyorsanız Anchor text Makalemizi okumanızda fayda var.

Blog Yazıyorsanız

Konuk blog yazısı kullanıyorsanız, faydalı bilgiler yayınlamanız gerekir. Günümüzde konuk blog yazarlığı, markaların uzmanlıklarını okuyucularla paylaşırken isimlerini duyurmalarının en iyi yollarından biridir. Ancak, birçok kişi web sitelerinin linkini başka bloglarda yayınlayıp işe yaramasını bekleme hatasına düşüyor.

Etkili olabilmesi için gönderinizin hedef kitlenize özel, benzersiz ve faydalı içeriklerle dolu olması gerekir. İnsanların bu makaleyi ilginç ve alakalı buldukları için okumalarını istersiniz, hangi şirketi temsil ettiğiniz veya hangi ürünü sattığınız hakkında daha fazla bilgi istedikleri için değil!

Yorum Blog/Backlink

Bloglara veya diğer web sitelerine yalnızca konuyla ilgiliyse ve spam niteliğinde değilse yorum bırakmalısınız.

Bloglara veya diğer web sitelerine yalnızca ilgili oldukları ve spam olmadıkları takdirde yorum bırakmalısınız. Bir yorum bırakacaksanız, bunun söz konusu yazıyla ilgili olduğundan emin olun. Ayrıca, kendi web siteniz veya içeriğinizle ilgili olmayan sitelere yorum bırakmamalısınız. Bu çok açık olabilir, ancak yine de birçok insanın bunu düzenli olarak yaptığını görüyoruz, bu nedenle Google ve diğer arama motorlarıyla başınızın derde girmesini istemiyorsanız, yorum bıraktığınız blog gönderilerinin bir şekilde web siteniz veya blogunuzla ilgili olduğundan emin olun!

Bir yorum bırakmaya değip değmeyeceği konusunda herhangi bir şüpheniz varsa, bunu yapmaya zahmet etmeyin, çünkü bu yanlış yapılırsa zarar verici olabilir!

Mavi Şapka Seo, arama motorlarından herhangi birinin kurallarına uyarak web sitesinin arama motorlarındaki sıralamasını iyileştirmekle ilgilidir.

Mavi Şapka Seo, herhangi bir arama motorunun kurallarına uyarak web sitesinin arama motorlarındaki sıralamasını iyileştirmekle ilgilidir. Mavi Şapka Seo, arama motoru sonuçlarını manipüle etmekle ilgili değildir, siyah şapka seo tekniklerini kullanmakla ilgili değildir ve kesinlikle hile yapmakla ilgili değildir.

Blue Hat Seo, Google, Bing ve Yahoo’da iyi bir sıralama elde etmek istiyorsanız başvurmanız gereken yoldur!

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

[single_loop]